Δευτέρα 18 Μαΐου 2009

ΠΥΓΜΑΧΙΑ

Θετική παρουσία του Κερκυραίου πυγμάχου στο “GRAND PRIX 2009” της Τσεχίας

5ος ο Μηλιώτης

Σε μια καλή εμφάνιση αρκέστηκε ο αθλητής του Πυγμαχικού Αθλητικού Ομίλου Κέρκυρας, Βασίλης Μηλιώτης που συμμετείχε στο διεθνές τουρνουά της Τσεχίας (Men ELITE Grand Prix Usti Nad Labem palace Czech Republic ) από 12 έως 17 Μαίου

Ηττήθηκε στον προημιτελικό, από το φαβορί της κατηγορίας του Τσέχο αθλητή και παγκόσμιο πρωταθλητή του 2008 στο πρωτάθλημα της πανεπιστημιάδας Σλόμπονταν με 6-4 στα σημεία, κατακτώντας έτσι την 5η θέση στην τελική κατάταξη.

Την ίδια μοίρα είχαν και οι άλλοι τρεις Έλληνες αθλητές που έλαβαν μέρος. Στα 54κ. ο Κονταξής έχασε από τον Τσέχο Κούλιεφ με 8-4. ενώ στα 75κ. ο Ινδός Βιλαντερ κέρδισε με διακοπή στο β' γύρο τον Τρικαλιώτη. Τέλος, στα 81 κ. ο Μηλητόπουλος έχασε από τον επίσης Τσέχο Έζνττσεκ με 12-8.