Σάββατο 8 Αυγούστου 2009

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ

Πρώτη νίκη…

Ο ΑΟ Κέρκυρα αποδίδοντας εξαιρετικά κυρίως στο πρώτο ημίχρονο επικράτησε το απόγευμα στην Πτολεμαίδα με 3-0 του Εορδαϊκού, δείχνοντας ότι μετά από 25 ημέρες προετοιμασίας, αρχίζει να βγαίνει και στον αγωνιστικό χώρο η δουλειά των προπονήσεων.
Επίσης μετά την ήττα με 2-1 από τον Ηλυσιακό και το ισόπαλο 1-1 με τον Αλμωπό Αριδαίας, έστω και σε φιλικό επίπεδο ήταν απαραίτητη μία νίκη, για να πάρει μπροστά η ομάδα και στον ψυχολογικό τομέα. Δύο γκολ σημείωσε ο Γιαννιτσανάκης (20’ , 35’) ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ιωάννου στο 40’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ.