ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

O Όλυμπος νίκησε (3-1 τον Τηλυκράτη) κι ελπίζει
Έχασε έδαφος η Βολίδα

Βολίδα - Σκουφάς Κομποτίου 1-1
Η Βολίδα δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Σκουφά Κομποτίου στον οποίο παραχώρησε ισοπαλία με 1-1 κι απομακρύνθηκε από την κορυφή. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μπαλάφα Κ. στο 54’ όμως η ομάδα του Δήμου Αχιλλείων ισοφάρισε στο 76’ με τον Πάγκαλη.
Βολίδα: Αβραμιώτης, Σκολαρίκης Κ.(57' Σκολαρίκης Π.), Νικολόπουλος, Πετρόγιαννης, Σπίνουλας Στ., Δούσης, Σκολαρίκης Γ., Μαθιουδάκης(53' Βασιλάκης), Μεσημέρης, Πάγκαλης, Κοντοθανάσης.
Σκουφάς Κομποτίου: Παπαχρήστος, Γόγολος, Ρούσσας, Λίτος, Χρήστου, Ζιώγας, Παπανίκου, Κολιούλης (79' Μπαλάφας Δ.), Δόσης(69' Ιωάννου), Χούσος, Μπαλάφας Κ.(87' Καρύδης).
Όλυμπος – Τηλυκράτης Λευκάδας 3-1
Ο Όλυμπος αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με το γκολ του Ζαβιτσιάνου(28’), στην επανάληψη μεταμορφώθηκε και με χατ τρικ του Φούκη(52’, 61’, 78πεν) πήρε μία σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη με 3-1 απέναντι στον Τηλυκράτη, που του αναπτερώνει σε κάποιο βαθμό τις ελπίδες παραμονής.
Όλυμπος: Ρεβύθης, Κούρκουλος, Παντζαρίδης, Τσιριγγάκης, Αρμενιάκος, Πουλημένος, Βλάχος, Γραμμένος, Δημητριάδης (80' Γκερέκος), Στογιάννος (65' Βλάσσης), Φούκης(90’ Μωραίτης).
Τηλυκράτης: Λιάσκος, Κωστακιώτης, Μελισσινός, Σαλαπάτας (75' Βαρτζιώτης), Χριστοδούλου, Δήμας, Κτενάς (63' Θεράπος), Σιδηρόπουλος, Γεωργάκης, Ζαβιτσάνος, Καλογέρης (71' Βάλβης).